مراحل اجرای سوله UBM

سوله های UBM و یا K Span از سه جزء اصلی فونداسیون، دیوارهای باربر کناری و سازه قوسی تشکیل یافته است که در روش زمین به زمین، دیوارهای کناری حذف می گردند.
نحوه تولید سوله های UBM :
جهت تولید این سوله ها طبق نقشه معماری سوله؛
1. سازه UBM توسط مهندسین و طراحان متخصص محاسبه و برآورد شده و مقدار مورد نیاز رول ورق گالوانیزه خریداری و به محل پروژه منتقل میشود.

 

    

 

2. سپس به وسیله ماشین آلات مخصوص سرد نورد، پانل های قوسی گالوانیزه براساس ابعاد سوله و به اندازه طول مورد نظر و با شعاع خم مشخصی در محل پروژه تولید میشوند.

 

    

 

3. پس از آنکه پانل های قوسی گالوانیزه تولید شدند، بر روی زمین به صورت دسته های 3 الی 6 تایی توسط دستگاه مخصوص دوخت بهم متصل می شوند.

 

    

 

4. در مرحله بعد پانل های قوسی به هم دوخته شده، با جرثقیل بر روی فونداسیون و یا تیر و ستون که از قبل آماده شده قرار گرفته و به وسیله تیم اجرایی با پیچ به آن تثبیت می گردد..

 

     

 

 

    


نکات کلی ساخت سوله های UBM
• دستگاه های تولید سازه: دستگاه های تولید سازه معمولا برای فرم دهی برای تولید سوله های یو بی ام مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه یک تریلی چند کاره می باشد و ابزار تولید و موتور فرم دهنده بر روی آن قرار گرفته است.
• برنامه نرم افزاری آنالیز کننده: این نرم افزار قدرت این را دارد که یک طراحی بسیار عالی را ایجاد کند یکی از کار های این نرم افزار تشخیص نوع فندانسیون مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی می باشد. این نرم افزار در ساخت سوله های یو بی ام اهمیت فراوانی دارد.
• نیروی انسانی: برای ساخت سوله های یو بی ام به ۱۰ تا ۱۲ نیروی انسانی نیاز می باشد.
• دستگاه های دوخت و مونتاژ: این دستگاه دارای مزایای زیادی در ساخت سوله های یو بی ام می باشد. دستگاه های دوخت و مونتاژ برای اتصال اجزا به یک دیگر به کار می رود همچنین این دستگاه ها قابلیت فرم دهی را نیز دارا می باشد.

 سوله های یو بی ام در موارد گوناگونی به کار برده می شود از این نوع سوله در کارخانه ها، کارگاه های صنعتی، بیمارستان ها و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شود.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.